24 Січ

Звіт про виконання Антикорупційної програми ЛКСП «Лисичанськводоканал» за 2016 рік

 

З метою реалізації політики з питань запобігання корупції, профілактики та попередження причин і умов, які сприяють проявам корупції та іншим неправомірним діянням, а також відповідно до закону України «Про запобігання корупції» та затвердженої Антикорупційної програми, у 2016 році на ЛКСП «Лисичанськводоканал» проводилась відповідна робота.

Посадовою особою проводилися лекції, спрямовані на дотримання працівниками підприємства норм та вимог антикорупційного законодавства, при укладенні договорів проводиться перевірка контрагентів у базі даних реєстру ЄДРПОУ через безкоштовний запит Мінюсту на предмет можливого конфлікту інтересів, а також перевірка відомостей з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

Юридичним відділом підприємства ініційовано перегляд Положення про порядок складання, погодження, обліку та зберігання угод, договорів для здійснення аналізу управлінських рішень в частині відповідності законодавству, яке наразі знаходиться на погодження у структурних підрозділах. Після перегляду Положення буде удосконалено механізм контролю, прозорого формування й ухвалення управлінських рішень.

Питання запобігання та протидії корупції неодноразово розглядалося та обговорювалося на робочих нарадах в структурних підрозділах ЛКСП «Лисичанськводоканал».

Протягом 2016 року посадовою особою проводилася інформаційно-роз’яснювальна робота. Зокрема, за усними зверненнями, проводилися роз’яснення та консультації по Антикорупційній програмі, порядку заповнення декларацій.

Підвищили кваліфікацію 5 осіб з числа працівників підприємства. Під час навчань також обговорювалося питання щодо дотримання норм антикорупційного законодавства.

Для забезпечення виконання вимог законодавства України по запобіганню корупції підприємство співпрацює з Асоціацією «Питна вода України». Були отримані рекомендації про здійснення проведення моніторингу щодо проявів корупції для вживання конструктивних мір для притягнення до відповідальності порушників.

Проводяться роботи з розробки тематичної сторінки на офіційному сайті для широкого інформувати абонентів щодо методів боротьби з корупційними проявами. Також на сайті підприємства публікуються оголошення про вакансії,опубліковано звіт про проведені роботи у 2016 році.

На дощці оголошень розміщена інформація про відповідальність за корупційні правопорушення.

Здійснюється посадовою особою  контроль даних бухгалтерського обліку наявності та достовірності первинних документів бухгалтерського обліку,контроль за фінансовими операціями, що здійснюються Підприємством та його структурними підрозділами,їх належний облік та доступність для перевірки.

Регулярне здійснення моніторингу ефективності впроваджених антикорупційних стандартів і процедур шляхом проведення оцінки результатів роботи з запобігання та виявлення корупції,а також підготовки та розповсюдження звітних матеріалів про проведену роботу та досягнуті результати у сфері запобігання та виявлення корупції.

З метою профілактики корупційних правопорушень при укладенні договорів на 2017 рік,  проводились тестові завдання на знання антикорупційного законодавства

За порушення вимог чинного антикорупційного законодавства цього року працівники  підприємства не притягалися до відповідальності, фактів корупційних правопорушень зафіксовано не було.

Питання запобігання корупції перебували і надалі перебуватимуть на постійному контролі керівництва підприємства.

Уповноважена особа за реалізацію антикорупційної програми ЛКСП «Лисичанськводоканал» І.Ф. Пільтенко