24 Бер

Зростання тарифу

Зростання вартості електроенергії, паливо – мастильних матеріалів, розміру мінімальної заробітної плати  призвело до необхідності підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, централізоване водопостачання, водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем).

Вартість електроенергії  в діючих  тарифах становить  1грн.86 коп. за 1 кВт/час (з ПДВ).

В  березні 2017г. електроенергія уже коштує для підприємства 2 грн.58коп за 1 кВт/час. (з ПДВ), тобто, вартість зросла на 15 відсотків.

Підвищення розміру мінімальної заробітної плати до 3 200 грн. на місяць призвело до щомісячного зростання фонду оплати праці на 350 тис. грн.

Значно зросли ставки оподаткування.

Єдиним джерелом покриття витрат підприємства на видобуток та реалізацію води, перекачку та очищення стоків є тариф на послуги.

Тариф враховує лише ті витрати, які понесло підприємство в межах нормативних втрат води, які становлять 30 відсотків від поданої води в мережу.

Враховуючи стан водопровідних та каналізаційних мереж, їх зношеність майже на 90 відсотків, протяжність – 790 км. водопровідних та 227 км. каналізаційних мереж,  фактичний відсоток втрат води становить  40%. Тобто, 10 відсотків понаднормативних втрат води тарифом не відшкодовуються.

Тарифи на воду у сусідніх містах регіону:

Вода               Водовідведення        Разом

ТОВ”Таун-Сервіс” (г.Северодонецк) 5,24 4,88 12,144 грн/м3
КП “Рубіжанське виробниче  управління водопровідно-каналізаційного господарства” 3,89 11,21 18,12 грн/м3

Це зумовлено тим, що водопровідно  – каналізаційні господарства міст Лисичанськ, Сєверодонецьк та Рубіжне,  хоча і розташовані в одному регіоні, працюють зовсім в різних умовах, як географічних так і економічних.

м. Лисичанськ географічно розташоване на високому правому березі р. Сіверський Донець, на відміну від м.Сєверодонецьк та м.Рубіжне, які розташовані на рівнинних територіях. Ця обставина призводить до того, що загальні витрати на транспортування та постачання води кінцевим споживачам значно відрізняються у цих містах, що є основним чинником при встановленні тарифів.

Згідно інформації, отриманої з відкритих джерел,  протяжність  водопровідних мереж у м. Сєверодонецьк  – 253 км. у м. Рубіжне  – 181 км.

Каналізаційних мереж –  відповідно 154 км. та 104 км.

Також великий вплив на розмір тарифу має наявність в містах  промислових підприємств, які, в основному, є головними споживачами послуг централізованого водопостачання та водовідведення.

На прикладі м. Лисичанськ видно, що пропускна спроможність мереж систем централізованого водопостачання та водовідведення була розрахована з урахуванням виробничої діяльності  великих промислових підприємств, які на сьогодні, фактично, всі не працюють –   нафтопереробний завод, содовий завод, завод гумово – технічних виробів, молокозавод, хлібокомбінат  та інші.

Проведення модернізації потребує великих коштів, які у підприємства на сьогодні  відсутні.