10 Кві

Участь у засіданні Комітету Верховної Ради 5 квітня 2017 року

5 квітня 2017 року директор ЛКСП «Лисичанськводоканал» Євген Лисенко прийняв участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства з питань фінансового стану підприємств житлово-комунального господарства. У засіданні також приймали участь керівники водоканалів міст Київ, Дніпро, Миколаїв.

Тематика зустрічі була досить розширена. Зокрема на засіданні було обговорено питання щодо реалізації механізму погашення різниці в тарифах на послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, яка виникла у зв’язку з невідповідністю фактичної вартості наданих послуг тарифам, що затверджувалися органами державної влади.

Одним з питань, що обговорювалось дуже активно, було питання відшкодування ПДВ. Більше року силами ДФС, ДКСУ і КМУ проводиться пошук механізму залучення 189 водоканалів до електронного реєстру на відшкодування даного виду податку, загальна невідшкодована державою сума якого складає 400 млн. грн. Взагалі сплата ПДВ, реєстрація податкових накладних та відшкодування ПДВ для підприємств, що повинні сплачувати даний вид податку, дуже важлива і удосконалення на державному рівні механізму оплати/відшкодування цього податку чекає  кожне підприємство, платники ПДВ, про що й зазначили у своїх виступах на зустрічі.

Серед найболючих питань,  що стосується кожного водоканалу України, стало питання скасування Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України (Правила № 37). Керівником Київського водоканалу було зазначено, що у зв’язку зі скасуванням даних Правил, кожний  водоканал в  Україні неодмінно стикнеться  з проблемою безконтрольних скидів стічних вод промислових об’єктів у каналізаційну систему. При цьому додаткові витрати на підтримку очисних споруд постійно збільшуються в умовах значно меншої зафіксованої кількості стоків, як наслідок, з часом значно збільшиться кількість руйнацій мереж, що може привести до аварійних скидів у водоймища, при тому, що 2/3 частини України споживає питну воду з поверхневих джерел. Тобто скасуванням даних Правил держава надає право суб’єктам господарювання взагалі не перейматися якістю стічних вод, що скидаються до місцевих каналізаційних мереж, обмежує їх відповідальність за  безконтрольні скиди, що неодмінно призведе до стрімкого погіршення екологічної ситуації  у кожному місті, країни взагалі.Зустріч була  необхідна, обговорення відповідних питань відбувалось досить активно, зазначено, що законотворче вирішення висвітлених питань надасть змогу водоканалам країни врегулювати проблемні питання у веденні господарської діяльності та, як наслідок, приділяти більшу увагу.

Відеозапис виступу керівника Київського водоканалу на засіданні комітету Верховної Ради 5 квітня 2017 року.