16 Січ

Важлива інформація щодо повірки лічильників води

Нещодавно адміністрацією ЛКСП «Лисичанськводоканал» було оприлюднено повідомлення, що відповідно до Постанов НКРЕКП №1344, №1343 виключено із структури тарифів витрати, пов’язані з обслуговуванням та повіркою засобів обліку холодної води:

 • Багатоквартирний сектор – з 29 листопада 2017 року;
 • Приватний сектор – з 17 грудня 2017 року.

Зміни в процедурі повірки лічильників викликали чимало запитань у абонентів ЛКСП «Лисичанськводоканал», тому було прийняте рішення щодо оприлюднення більш розширеної інформації.

 1. Для кого повірка лічильників стала платною?

Станом на січень 2018 року НКРЕКП для водоканалів України встановлені тарифи на два види послуг:

 • Централізоване водопостачання та водовідведення;
 • Централізоване постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем).

Тобто, якщо казати спрощено – передбачено два види тарифів:

 • для приватних будинків;
 • для багатоквартирних будинків.

Статтею 6 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» визначено, що обслуговування та заміна вузлів розподільного обліку/приладів – розподілювачів теплової енергії здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку, якщо інше не встановлено законом або договором.

Окрім цього, Розділом IV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» НКРЕКП, органам місцевого самоврядування протягом трьох місяців з дня опублікування цього Закону:

 • забезпечити перегляд порядків формування тарифів на послуги з постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання для суб’єктів природних монополій та суб’єктів, що провадять діяльність на суміжних ринках, зокрема в частині виключення зі структури тарифів витрат на встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного та розподільного обліку теплової енергії та води;
 • забезпечити перегляд тарифів на теплову енергію, послуг з централізованого водопостачання, постачання гарячої та холодної води для суб’єктів природних монополій та суб’єктів, що провадять діяльність на суміжних ринках, в частині виключення зі складових відповідних тарифів витрат на встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного та розподільного обліку теплової енергії та води.

У офіційному виданні «Урядовий кур’єр», публікація від 28.11.2017р., 16.12.2017р. було оприлюднено Постанови щодо зміни тарифів з виключенням зазначених вище витрат.

Таким чином, можна констатувати, що з 29 листопада 2017 року для мешканців багатоквартирних будинків, які отримують послугу (з використанням внутрішньобудинкових систем), а з 17 грудня 2017 року і для мешканців приватних будинків – повірка лічильників холодної води здійснюються за рахунок власників цих лічильників.

 1. Де проводити повірку лічильників?

Відповідно до ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність»

 • повірка засобів вимірювальної техніки – сукупність операцій, що включає перевірку та маркування та/або видачу документа про повірку засобу вимірювальної техніки, які встановлюють і підтверджують, що зазначений засіб відповідає встановленим вимогам.

Цим же Законом передбачено, що для проведення повірки науковим метрологічним центрам, метрологічним центрам та повірочним лабораторіям необхідно одержати свідоцтво про уповноваження на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології (далі – свідоцтво про уповноваження), яке видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері метрології та метрологічної діяльності.

Тобто, проводити повірку лічильників після зняття з абонентського обліку (розпломбування), власник лічильника може в будь-якій уповноваженій організації, внесеній до Державного реєстру наукових метрологічних центрів, метрологічних центрів і повірочних лабораторій.

Метрологічна лабораторія ЛКСП «Лисичанськводоканал» має необхідну акредитацію та є уповноваженою організацією, яка проводить повірку лічильників холодної води за адресою: м. Лисичанськ, вул. ім. В. Сосюри, буд. 168, каб. №9.

 1. Як часто треба проводити повірку лічильників?

Відповідно до ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність»

 • періодична повірка засобів вимірювальної техніки – повірка, що проводиться протягом періоду експлуатації засобів вимірювальної техніки через встановлений проміжок часу (міжповірочний інтервал).

Міжповірочні інтервали законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки за категоріями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері метрології та метрологічної діяльності.

Порядок встановлення міжповірочних інтервалів визначається Кабінетом Міністрів України. Суб’єкти господарювання зобов’язані своєчасно з дотриманням встановлених міжповірочних інтервалів подавати законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, на періодичну повірку. Як правило, для лічильників води міжповірочний інтервал встановлено терміном до 4 років.

У паспорті на новий законодавчо регульований засіб вимірювальної техніки (лічильник) вказано дату проведення повірки (дата виготовлення) та зазначено міжповірочний інтервал.

На лічильники, які вже проходили повірку, виписується Свідоцтво про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки і вказується дата, до якої це Свідоцтво діє.

Тобто, відповідно до чинного законодавства повірку лічильників треба провести не пізніше закінчення терміну міжповірочного інтервалу, встановленого для даного лічильника.

 1. 4. Як дізнатися про дату, до якої має бути повірений лічильник води?

Як зазначено вище, міжповірочні інтервали відображені у паспорті лічильників (нові прилади) або у Свідоцтві про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки.

Якщо абонент втратив паспорт/свідоцтво, дізнатись про дату чергової повірки можна

 • в Особистому кабінеті споживача на сайті abonentinfo.com;
 • зателефонувавши до абонентського відділу ЛКСП «Лисичанськводоканал».