20 Кві

Про відключення об’єктів ЛКСП «Лисичанськводоканал»

На сьогоднішній день ЛКСП «Лисичанськводоканал» знаходиться у важкому фінансово-економічному стані. Основними  факторами збиткової діяльності є зростання вартості на основні технологічні матеріали, реагенти, електроенергію та інші ресурси. Заборгованість ЛКСП «Лисичанськводоканал» за спожиту електричну енергію утворилася з початку 2011 року внаслідок падіння обсягів реалізації та відсутності відшкодування різниці в тарифах на енергоносії, вартість яких майже щомісячно зростала.

Державою для забезпечення соціальних гарантій населення, щомісяця  відшкодовуються витрати на комунальні послуги шляхом надання пільг та субсидій, які в свою чергу підприємство отримує і направляє на оплату заборгованості за спожиту електроенергію.

Крім того, Постановою КМУ №110 від 14.02.2018 року затверджено Порядок та умови надання у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці між фактичною вартістю централізованого водопостачання та водовідведення, постачання холодної води та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, бюджетним установам і організаціям, та тарифами, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування», яка в свою чергу, у разі отримання, також спрямовується на погашення боргу за електроенергію.

Департаментом ЖКГ ЛОДА проінформовано ЛКСП «Лисичанськводоканал» про розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення різниці тарифів на 2018 рік у сумі 2 949 141,00 грн, та необхідності у найкоротший термін укладання договорів взаєморозрахунків.

Зі своєї сторони підприємство готове до проведення розрахунків з різниці в тарифах та письмово звернулося до ТОВ «ЛЕО» з проханням підготувати проект Договору про організацію взаєморозрахунків. Але зазначимо, що для відкриття розрахункових рахунків для здійснення розрахунків, ТОВ «ЛЕО» очікує внесення змін до Постанови КМУ № 447 від 06.07.2016р. «Питання проведення розрахунків за спожиту електричну енергію з постачальником електричної енергії ТОВ «ЛЕО».

Тому процес проведення взаєморозрахунків уповільнюється з причин, не залежних від водоканалу, що веде до негативних наслідків. Крім того, станом на 01.04.2018р. розрахункова сума непогашеної різниці тарифів складає 15 153 859 грн.

 При цьому зазначаємо, що рівень розрахунків ЛКСП «Лисичанськводоканал» за спожиту електроенергію зростає:

2014р. – 6,4%, 2015р. – 6,0%,  2016р. – 58%, 2017р. – 72,8.%, I квартал 2018р.107,7%.

Таким чином, сплачені суми максимально наближаються до повного об’єму споживання.

В умовах надскладного тяжкого фінансового становища (арештів рахунків, робота персоналу в режимі неповного робочого дня), підприємство забезпечує спрямування коштів за спожиту електроенергію в максимально можливих обсягах та при цьому зазнає найжорсткіших заходів тиску з боку ТОВ «ЛЕО».

17.04.2018 року ЛКСП «Лисичанськводоканал» отримало від ТОВ «ЛЕО» попередження про обмеження постачання електричної енергії повністю починаючи з 09-00 23.04.2018р.

ЛКСП «Лисичанськводоканал» у випадку відключення опиняється перед загрозою гідравлічних ударів, розбалансування систем. Після відключень ускладнюється робота систем очищення води та стоків, весь регіон опиняється перед загрозою екологічної та санітарно-епідеміологічної катастрофи. Для відновлення нормальної роботи очисних споруд потребуються як додатковий період так і додаткові гроші, які могли б бути сплачені за електроенергію.

З метою недопущення негативних екологічних наслідків, порушення прав споживачів послуг водопостачання та водовідведення – населення міста, заклади освіти та охорони здоров’я, враховуючи положення Закону України «Про санітарне та епідеміологічне благополуччя населення», положення ст.6 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» – заборони відключення об’єктів питного водопостачання та водовідведення від системи енерго-, газо-, теплопостачання як об’єктів життєзабезпечення  та стратегічного значення, ЛКСП «Лисичанськводоканал» звернулося до керівництва міста та області з проханням терміново провести засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за участі уповноважених представників ТОВ «ЛЕО».

Наше підприємство робить все для найшвидшого врегулювання ситуації та попередження відключень об’єктів та застосування заходів тиску.

Враховуючи обставини що склалися, а також те, що оплата за спожиті послуги складає близька 50% у грошовій формі, звертаємося до усіх споживачів з проханням ТЕРМІНОВО оплатити поточні нарахування і борги за отримані послуги з водопостачання та водовідведення! Несплата боргу призведе до припинення водопостачання населенню та підприємствам міста! Наша спільна мета – не допустити відключення міста від водопостачання та водовідведення