30 Кві

Повідомлення про постачання електричної енергії

ЛКСП «Лисичанськводоканал» повідомляє, що 25 квітня 2019 року з ТОВ «ЕНЕРА СХІД» було укладено договір на постачання електричної енергії на травень 2019 року.

На сьогоднішній день підприємство здійснило попередню оплату у розмірі порядку 30% від суми, визначеної в договорі. Протягом 10 днів планується виконати повну оплату договірних обсягів.

Зауважимо, що підприємство доклало максимальних зусиль для здійснення оплати в розмірі 1,25 млн. грн., зосереджуючи усі кошти на оплату електричної енергії, таким чином, відкладаючи виплату заробітної плати та проведення необхідних планових ремонтів та здійснення заходів з підготовки до осінньо-зимового сезону 2019-2020р.р.

Нагадуємо, що з метою запобігання шкоди, яка може бути завдана населенню міст Лисичанська, Новодружеська та Привілля, а також, екологічному стану та майну громади, підприємством було подано позов про припинення зловживання правом на відключення об’єктів єдиної технологічної системи ЛКСП «Лисичанськводоканал» як такого, що може порушити права інших осіб та завдати шкоди довкіллю. Судовий розгляд зазначеної справи  теперішній час здійснюється в Касаційному господарському суді Верховного суду.

  Попередження  зі сторони постачальника ТОВ «ЕНЕРА СХІД» та оператора розподілу ТОВ «ЛЕО» про припинення енергопостачання на об’єкти ЛКСП «Лисичанськводоканал» є реальними.

В той же час, законодавче врегулювання господарської діяльності енергопостачальних організацій вкрай відрізняється від законних норм водопостачальних підприємств, що створює їх нерівноправне становище . Енергопостачальники тривалий час мають змогу припиняти енергопостачання боржникам, та встановлюють такий порядок оплати, як 100 % попередня оплата. В свою чергу, водоканали не мали права на припинення послуги водопостачання, а встановлення 100 % передоплати не передбачено законодавством та може призвести до накладення штрафних санкцій на підприємство.

   В котрий раз наголошуємо, що вирішення надзвичайно критичної ситуації що склалася не може бути здійснене на рівні підприємств, а потребує законодавчого врегулювання на державному рівні. До часу законодавчого врегулювання зазначеної проблеми, вкрай необхідною  є спільна взаємодія усіх зацікавлених сторін, якими є підприємство, міські ради, обласна військово-цивільна  адміністрація, споживачі водоканалу, та самі підприємства електро, та водопостачання.

Дуже сподіваємося й на розуміння енергопостачальної організації, бо її керівники та працівники є також мешканцями тих населених пунктів, де з 1 травня може бути припинено водопостачання та водовідведення через знеструмлення об’єктів водоканалу.