Укладення договору

ЛКСП «Лисичанськводоканал» повідомляє, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» від 03.12.2020 № 1060 – IX (далі Закон України №1060) в ч.11 Розділу 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» внесено зміни в частині визначення терміну плата за абонентське обслуговування,  а саме плата за абонентське обслуговування – платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг (далі – індивідуальний договір) або за індивідуальним договором з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг (далі – індивідуальний договір з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем) (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і з постачання та розподілу електричної енергії), що включає витрати виконавця, пов’язані з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку води і теплової енергії (у разі їх наявності у будівлі споживача), крім випадків, визначених цим Законом, а також за виконання  інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та  поточного ремонту внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води).

Відповідно до Закону України  «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» усі вузли обліку, окрім вузлів розподільного обліку ( це вузол обліку, що забезпечує індивідуальний облік споживання послуг  в будівлях, де налічується два та більше споживачів (багатоквартирний сектор), п. 6 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання»),  що забезпечують загальний обсяг споживання відповідної комунальної послуги в будівлі, обладнаній окремим інженерним вводом,  вважаються комерційнимиа отже вузли обліку встановлені у споживачів приватного сектору,  у фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб, засоби обліку у яких встановлені у будівлі, приміщення якої є самостійними об’єктами нерухомого майна, вважаються комерційними засобами обліку.

Також, Законом України №1060 внесено зміни в ч.4 ст.17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», якою визначається, що  періодична повірка засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення комерційних розрахунків за спожиті теплову енергію і водупроводиться за рахунок плати за абонентське обслуговування – за умови укладення індивідуального договору або індивідуального договору з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг відповідно до Закону України “Про житлово-комунальні послуги”. У разі укладення колективного договору про надання комунальних послуг, договору про надання комунальних послуг з колективним споживачем або прийняття рішення співвласниками про порядок обслуговування та заміну вузла (вузлів) комерційного обліку відповідно до законодавства періодична повірка засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення комерційних розрахунків за спожиті теплову енергію і воду) проводиться за рахунок співвласників багатоквартирного будинку.

Враховуючи вищенаведене, з 01 січня 2022 року усім  абонентам підприємства, що укладуть типові індивідуальні договори про надання послуг централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, та які мешкають як у багатоквартирних будинках так і в приватному секторі, буде нараховуватись плата  за абонентське обслуговування, розмір  якої не може перевищувати граничний розмір такої плати, визначений Кабінетом Міністрів України (станом на 30.11.2021р. – 33,74 грн. за кожну комунальну послугу) та не залежить від кількості спожитої послуги.

За попередніми розрахунками, щомісячний розмір плати за абонентське обслуговування складе:

З витратами на проведення періодичної повірки вузлів комерційного обліку спожитих послуг централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (споживачі, що проживають в  приватному секторі та багатоквартирних будинках, обладнаних вузлами комерційного обліку)

  • централізоване водопостачання – 12 грн. 50 коп. (з ПДВ)
  • централізоване водовідведення – 7 грн. 63 коп. (з ПДВ)

Без витрат на проведення періодичної повірки вузлів комерційного обліку спожитих послуг централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (споживачі, що проживають в  приватному секторі та багатоквартирних будинках, не обладнаних вузлами комерційного обліку)

  • централізоване водопостачання – 10 грн. 37 коп. (з ПДВ)
  • централізоване водовідведення – 6 грн. 32 коп. (з ПДВ)

Крім того, ЛКСП «Лисичанськводоканал» звертає увагу відповідно ч. 5 ст. 13 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”- у разі якщо співвласники багатоквартирного будинку та власники індивідуальних (садибних) житлових будинків не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали з виконавцем комунальної послуги відповідний договір з ними укладається індивідуальний договір про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання та вважаються укладенимиякщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця послуги такий власник не вчинив дій щодо відключення (відмови) від комунальної послуги.

ЛКСП «Лисичанськводоканал» з метою врегулювання договірних відносин зі споживачами пропонує всім абонентам ознайомитися з умовами Публічних договорів.

  1. ТИПОВИЙ ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ДОГОВІР про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення з власниками індивідуальних (садибних) житлових будинків.

  2. ТИПОВИЙ ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ДОГОВІР про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення з власниками госсектору , багатоповерхівки.

  3. ТИПОВИЙ ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ДОГОВІР про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення з юридичними особами , самостійні будівлі.

  4. ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ДОГОВІР державний сектор заява приєднання підприємства.

 

У випадку зміни діючого законодавства України, що регулюють відносини в сфері водопостачання та водовідведення, а також прийняття органами місцевого самоврядування чи виконавчої влади нормативних актів, якими регулюються відносини з надання послуг за цими договорами, прийняття рішень щодо змін порядку розрахунків між суб’єктами господарювання, нове законодавство та новий порядок поширюється на умови цих договорів без узгодження його сторонами та внесення додаткових змін.


1. Договір з мешканцями приватного та багатоквартирного сектору:

Перелік документів для укладання договору:

ПКМУ № 630 “Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення”.

1. Свідоцтво на власність або реєстраційне посвідчення з документами про набуття права власності (договір купівлі продажу, дарування, договір оренди тощо);
2. Довідка про склад сім’ї;
3. Технічний паспорт будинку;
4. Паспорт та ідентифікаційний код власника;
5. Проект водомірного вузла.

Додатково для новозбудованих або реконструйованих мереж водопостачання та/або водовідведення:

6. Технічні умови на водопостачання та водовідведення;
7. Довідка про виконання технічних умов.

2. Договір з юридичними особами, та ФОП:

Перелік документів для укладення договору

Акт балансової належності

Дякуємо за розуміння та співпрацю!