Прилади обліку

Увага! Оновлена схема підключення до мережі водопостачання та установки приладу обліку у приватному секторі.

Схема

При плануванні робіт з улаштування приладів обліку або підключення до мережі просимо планувати роботи з урахуванням вимог згідно діючого законодавства.

 

Лічильники води – це справедливий спосіб оплати, позаяк ви платите лише за ту воду, яку ви справді споживаєте.

Використання лічильників також дуже важливе для майбутнього водопостачання, оскільки вони спонукають людей використовувати воду з розумом. Запаси питної води не є необмеженими. Нам потрібно заощаджувати воду, для того щоб її було достатньо для всіх, адже у майбутньому попит на воду може випереджати пропозицію.

Встановлення лічильника

У пункті 9 постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 вказано: у квартирі (будинку садибного типу) роботи з встановлення приладів обліку води проводяться спеціалізованою організацією, виконавцем, виробником чи постачальником за рахунок коштів споживача.

Встановлювати лічильник води можна з допомогою спеціалізованої організації або самостійно. Однак прийняття його на облік і пломбування здійснюється лише після перевірки правильності його встановлення. Тому, з метою уникнення непередбачуваних ситуацій ви можете отримати консультацію ЛКСП «Лисичанськводоканал».

Вимоги до встановлення засобів обліку передбачені п.5.2. «Правил користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах і селищах України» «Вузли обліку повинні розташовуватись на мережі споживача, як правило, на межі балансової належності мереж виробника та споживача, або за згодою виробника в приміщеннях, розташованих безпосередньо за зовнішньою стіною будівлі в місці входу водопровідного вводу».

Схеми установки лічильників:

Опломбування приладу обліку

Прилад обліку у колодязі

Прилад у квартирі

Опломбування лічильника

Розрахунки за використану воду згідно з показами засобів обліку будуть проводитися з моменту опломбування їх з’єднувальних частин до вузла обліку контролером ЛКСП «Лисичанськводоканал».

Для цього вам необхідно звернутися до абонентського відділу з письмовою заявою на копією паспорту. Фахівці відділу зареєструють заяву та узгодять час виїзду контролера для опломбування водолічильника, після чого буде складено Акт про прийом комерційного вузлу обліку.

Повірка лічильника

У випадку, якщо споживач відмовиться від повірки, нарахування оплати за користування послугами централізованого водопостачання та водовідведення відбуватиметься згідно з нормами водоспоживання.

У пункті 15 постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 вказано: періодична повірка засобів обліку води проводиться у строк, що не перевищує одного місяця. За цей час споживач оплачує відповідні послуги згідно з середньомісячними показаннями засобів обліку за попередні три місяці.
У разі несправності лічильника, що не підлягає усуненню, плата за послуги з моменту її виявлення вноситься згідно з нормативами (нормами) споживання.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.05р. №630 «Про затвердження Правил надання населенню послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» квартирні засоби обліку беруться виконавцем на комерційний облік.
Для встановлення на комерційний облік квартирних лічильнів води мешканцям квартир, які встановили прилад обліку, необхідно звернутись із заявою до абонентського відділу ЛКСП “Лисичанськводоканал” і надати свідоцтво про повірку або паспорт на лічильник.