Пільги

Для оформлення пільг на оплату послуг необхідно:
1. Звернутися, залежно від місця проживання заявника, до Управління праці та соціального захисту населення для внесення пільговика до Єдиного державного реєстру пільговиків.
2. Звернутися особисто до ЛКСП «Лисичанськводоканал» у відділ збуту за адресою: м. Лисичанськ, вул. В.Сосюри, 168, із заявою про отримання пільги на оплату послуг.
До заяви долучити наступні документи:
– посвідчення пільговика (копія та оригінал);
– довідка про внесення пільговика до Єдиного державного реєстру пільговиків;
– довідка про склад сім’ї
– копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера
Важливо! Оплата за послуги з урахуванням пільг нараховується з дати подання документів, що підтверджують право на пільгу.

Проведення нарахувань за послуги водопостачання та водовідведення у випадку, якщо серед зареєстрованих членів сім’ї є пільговик.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. № 630, якщо споживач, відповідно до законодавства має пільги по оплаті послуг, в разі встановлення квартирних засобів обліку їх показники розподіляються пропорційно кількості мешканців квартири. Пільги споживачам з оплати послуг надаються на частку, отриману після такого розділу, за фактичними витратами, але не вище нормативів споживання, визначених законодавством.

Нагадуємо, що для правильності обліку споживач зобов’язаний щомісячно знімати контрольні показники приладу обліку та передавати їх в адресу підприємства.

До уваги пільговиків і утримувачів субсидій

Постановою № 409 від 06.08.2014 р. “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування”, яка набула чинності 1 жовтня 2014 року, затверджено нові соціальні норми житла та соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами для надання населенню пільг та субсидій. Єдині соціальні норми Постановою встановлено для всіх споживачів по Україні:

– 4 куб.м холодної води на одну особу на місяць (за відсутності гарячого водопостачання);
– 4 куб.м для користування послугами з централізованого водовідведення на одну людину на місяць.

Звертаємо увагу споживачів ще раз на те, що відповідно до цієї Постанови, розрахунок пільг та субсидій здійснюється лише в межах соціальних норм. Відрахування бюджетних коштів компенсацію пільг та субсидій проводить УПСЗН.

Оформлення субсидій

Для призначення субсидії заявникові, залежно від місця його проживання, необхідно звернутися із відповідною заявою до Управління праці та соціального захисту населення.

Бланк декларації про доходи

Бланк заяви на субсидію

ЛКСП «Лисичанськводоканал» проводить нарахування оплати з врахуванням призначеної субсидії без додаткових письмових звернень громадян.
Громадянам, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісячно сплачувати свою обов’язкову частку витрат на оплату цих послуг.
Якщо обсяг витрачання води вимірюється засобами обліку, то розмір субсидії для відшкодування їх оплати розраховується, виходячи з фактичного споживання послуг, але не більше від установлених норм споживання.
Отримувач субсидії зобов’язаний щомісячно повідомляти ЛКСП «Лисичанськводоканал» про обсяги отриманих послуг, тобто передавати показники лічильників води.